Hold struktur og fordeling

TSK´s hold struktur (2019-20)

Se hvordan TSK´s hold struktur og konkurrence struktur.

 

Se nedenstående holdfordeling:

 

TSK´s hold fordeling - træning:

 

Mesterskabs holdet:

Springs M -Junior M:

Annika S, Charlotte, Ellen, Ida, Nadia, Natalee, Nataly, Nicole, Perle, Victoria.

Se mere her

 

Konkurrence holdet:

Novice-Senior K2:

Cecilie, Flora, Freja.

Novice-Junior K1:

Andrea, Hannah, Mikkeline.

Cubs K - Springs K:

Anna, Bennedikte, Frida, Isabel, Natalie, Marie, Melina, Mira, Sigurd, Stine, Zoe

Se mere her

 

Aspiranter K:

Frigga, Gro, Laura

Se mere her

 

Mini:

Cataleya, Kathrine, Lily, Nellie, Norah, Peter Viggo, Sally

Se mere her

 

FunSkate:

Amanda, Emilia, Emilia, Emilia, Ingrid, Isabella, Josefine, Julie, Louisa, Maia, Mathilde, Maya, Neel, Nikoline, Nikoline, Olivia, Pia, Sofia, Sofija, Vera, Victoria, Vigga.

Se mere her

 

Skøjteskolen´s træner team:

Rød: Line, Selina og Ellen

Blå: Louise, Pia og Charlotte

Gul: Cecilie, Ida og Annika

Grøn: Lene

Ekstra træner Michael og evt. ny uddannet træner.

Se mere her 

 

Stjerne = Afventer ½ DSU mærke

*** Træner på M holdet

** Træner på K2 holdet

*Træner på Springs K (B) holdet

Dette er 100% TSK´s cheftræner som sætter diverse hold

 

Træningsplan

 

Hvilken gruppe er man i til konkurrencer:

 

Deltager som Mesterskabsløber (M-konkurrencer):

Junior M:

Annika S, Charlotte, Ellen, Ida, Nicole.

Novice M:

Victoria

Springs M:

Nadia Nadia, Natalee, Nataly, Perle.

Se mere her

 

Deltager som Konkurrenceløber (K-konkurrencer):

Senior K2:

Cecilie.

Junior K1:

Andrea

Novice K2:

Flora

Novice K1:

Freja **, Hannah, Mikkeline.

Debs K:

Sigurd, Marie, Bennedikte.

Springs K:

Anna, Frida, Katja, Natalie, Mira, Stine.

Cubs K:

Isabel, Melina, Zoe.

Se mere her

 

Deltager som FunSkate løber (FunSkate konkurrencer):

Aspiranter K

Frigga, Gro, Laura.

Se mere her

 

Mini:

Cataleya, Kathrine, Lily, Nellie, Norah, Peter Viggo, Sally

Se mere her

 

FunSkate:

Emilia, Emilia, Emilia, Ingrid, Isabella, Josefine, Julie, Louisa, Maia, Mathilde, Maya, Neel, Nikoline, Nikoline, Olivia, Pia, Sofia, Sofija, Vera, Victoria, Vigga.

Se mere her

 

Skøjteskolen:

Rødt (OBS skal min. have 2 klub mærker)

Blåt

Gult

Grønt

Se mere her 

 

Se evt. også TSK´s konkurrence struktur